| fraiere a întrebat:

Astazi am fost la strand, la intrare mereu cand intram plateam 20 de lei.Astazi am platit 35 de lei.Am intrebat, dar nu este 20 de lei? Mi-au raspuns cu "Preturile s-au schimbat" cu un ton ingamfat.Am zis asta e.
Cand am ajuns acasa am vazut ca pe bon scria ca trebuia sa platim 20 de lei dar era taiat cu un pix si scria mai sus 35 de lei cu acelasi pix. Dupa chestia asta m-am enervat.Care sunt pedepsele pentru aceasta chestie tinand cont ca aveau casa de marcat si tepuiesc oamenii schimband preturile?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E bună ideea să te duci iar și să-l înregistrezi și după să te duci la anaf să sesizezi faza, cu bonu ăla rezolvi sau nu rezolvi ceva, da cu înregistrarea clar nu mai are cum sa să scoată.

| FreddieM a răspuns:

E ilegal ce a facut tipul. poti reclama la anaf http://www.antifrauda.ro/Sesizeaz%C4%83-refuz-emitere-bon-fiscal-c-43.html. Specifici emitere bon fiscal necorespunzator pretului platit.

| yonutu555 a răspuns:

Un sfat bun daca vrei sa ii faci rau omului ala cand te mai duci data viitoare il inregistrezi si chemi protectia consumatorului dar sa ai o dovada ceva sa nu fie cuvantul tau contra cuvantului lui si daca chiar face gainari din astea se ocupa aia.