| StrongHeart a întrebat:

Ati reusit careva sa castigati bani pe site-uri de freelance? Daca da, aveti ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu chiar, dar am ceva sfaturi adevărate, mă interesam mult în trecut. Conținutul trimis pentru client trebuie să fie unul calitativ, cel puțin pe măsura așteptărilor, ca mai apoi să îți lase niste recenzii bune și eventual să te recomande. Dacă consideri că munca ta necesita un portofoliu (de prezentarea proiectelor în form finală), ar fi bine să îl faci, că așa ai un bonus și poate spori numărul cumpărătorilor. Te asigur că poți câștiga bani calumea dacă ești stăpân pe ceea ce faci și este și garantată plata, vei fi plătit până să începi lucrarea și prețul îl stabilești tu.

| VanesaParadis a răspuns:

Daca scrii pe site-uri straine in engleza se ia mai bine.Si e bine sa mergi cu cel putin 3 deodata.