| AnonimMareMareMare a întrebat:

Atunci cand cineva iti trimite bani pe revolut, este neaparat sa-ti afle numele? Sau poti fi anonim? Fara sa-ti dai numele ci doar ce este necesar pentru a primi banii?

3 răspunsuri:
| Panteraa a răspuns:

Se cere numele, cel pe care l au folosit când ți ai făcut contul. Doar dacă ai folosit alt anume atunci când te ai înregistrat pe Revolut se poate sa nu se afle numele tău adevărat.

| kevin9 a răspuns:

Poti sa pui si alt nume dar sa fie celelalte date corecte

| PetruPetruPetru a răspuns:

Trebuie să i dai numărul tău de telefon, iar contul trebuie să conțină detalii, date reale.