| SilentRain a întrebat:

Aurul e o investiție buna?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aurul este referinta valorica internationala.
Toate monezile din lume sufera de inflatie (din cauza problemelor de deficit bugetar a guvernelor), dar aurul ramane aur.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă îl cumperi la momentul potrivit.
Și nu ai unde să îl depozitezi, deci este investiție bună de la 500 kg în sus,

| Sofer a răspuns:

Lingouri de aur. Foarte frumos.

| gabicoo a răspuns:

100% Da!

| sofisis a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentan da. Dar in momentul in care tehnologia va evolua din nevoie incat sa se produca aur in laborator, atunci nu va mai fi.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Cred ca da.Este posibil sa vina o criza si sunt sanse mari sa creasca bine.In anul 2019 parca a avut +17%.
Crizele sunt inevitabile, regleaza excesele din economie.

| Marbea a răspuns:

Daca cumperi lingouri, da! Bijuteriile doar daca sunt cu pietre pretioase, pentru restul cumparatorul se asteapta sa-l cumpere ieftin pentru ca acum se gaseste aur peste tot.

| GeorgeTheMaster a răspuns:

Depinde de forma în care vrei să îl cumperi, dacă vrei să cumperi lingouri, da, dacă vrei să-l cumperi în orice altă formă, nu