| MariusTeodor a întrebat:

Avand in vedere situatia actuala(COVID-19), are rost(pe termen mediu si lung) sa shimb o suma de bani din Lei, in Euro?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este greu de spus, s-ar putea sa castigi dar s-ar putea si sa pierzi. Din ce am citit parerile unor specialisti leul se va mai devaloriza cu ceva fata de euro, unii spun ca chiar pana la 4, 95 lei/euro.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, cu siguranta. Pe de alta parte, cred ca ar fi bun si de schimbat in conserve si alte chestii pe termen lung.

| Digikey a răspuns:

Este posibil sa se duca naibii Euro sau poate nu.