Întrebare recomandată | andulicious a întrebat:

Bonjour! Vreau sa cumpar in rate un telefon care costa 25 milioane [lei vechi] si trebuie sa platesc cu cardul'. Eu trebuie sa am toti banii pe card adica 25 mil. +? Sau pot sa am doar 2 mil. sa zicem si sa dau in fiecare luna? URGENT! sad

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca trebuie sa platesti integral la cumparare atunci trebuie sa ai toti banii pe card.
Daca faci contract cu plata in rate atunci poti avea si plati valoarea ratei stabilita prin contract.

1 răspuns:
| veryo70 a răspuns:

Ai grija de unde cumperi!
Daca ei de pe net verifica bine firma respectiva sa nu cumva sa pierzi avansul ca se practica des pe net...