| CoCosminn a întrebat:

Buna TPU.
As vrea sa stiu cum sa investesc 500 de lei, incat sa obtin din ce in ce mai mult.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Învestește-i în bursă, este momentul potrivit acum.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

500 de lei, pe bune? unii lasa bacsis la restaurant atat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Asta trebuie să-i spui lui nu mie. Dacă atât are, atât folosește.
Spune-i tu care ai mai mulți bani cum i-ai făcut, lasă-mă pe mine că nu sunt la nivelul tău.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca esti rapperul SnoopDog sigur esti mult mai bogat ca minewinking

| CoCosminn explică (pentru Simpatic):

Am 14 ani si am muncit o luna pentru ei sad

| sadrian46 a răspuns (pentru CoCosminn):

Dacă ai 14 ani și nu te pricepi la investiții la bursă, nu recomand să îi investești acolo, căci este o afacere cu risc.

18 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să faci un depozit la termen la banca unde ai deschis un cont.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune pe bremen maine seara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce îți place ție. Dacă îți place ceea ce faci te vei dărui mai mult acelui lucru, și evident, va ieși o treaba super bună.
Eu nu îi văd bani de investit dar se spune ca cei mai mulți au pornit de la te miri ce suma mica.
Un exemplu ar fi Dragoș Petrescu deținătorul City Grill. O afacere de succes! El spune ca la început vindea ziare, nu știu dacă e adevărat sau nu, dar e impresionant. Cine știe, eu nu-l cred, probabil s-a ocupat cu altfel de "ziare", știi ce zic?
Cu 500 de lei, poți comanda stick-uri usb din China, sau orice altceva. Dar nu mi se pare rentabil ca ar trebui sa faci 5 - 6 comenzi de cate 90 de lei ca să nu plătești taxe vamale.

Tu știi. Alegi ce-ți place. Dar dacă te-ai hotărât să investești acei 500 de lei, atunci din profit nu scoate.

| CoCosminn explică (pentru anonim_4396):

La 14 ani e cam greu laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru CoCosminn):

Lasă anii. Anii sunt o cifra. Poți face la 90, ceea ce nu pot alții la 14, (în cazul tău) de exemplu sa umblii in doua picioare, când alții vai mama lor, la 120 abia se țin pe un baston.

| CoCosminn explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru incurajare happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru CoCosminn):

Cu drag nepoate. Mai bine citește ca bani poți face oricând, dar timpul asta pe care îl ai acum, nu o să-l recuperezi dacă nu-l folosești spre dezvoltarea ta. Poți învăța dintr-o carte, ce nu înveți din 10 tranzacții. Nu știu cum suna ce am scris, dar na. Ideea e sa te "dopezi" de pe-acum cu lectura, dar ai grija sa o alegi foarte selectiv, ca pe piață acum sunt bestseller-uri, nu vreau sa le numesc cumva, dar sunt uneori de toată jena.
Așadar, citește!

| oz_1736 a răspuns:

Iei 3 purcelusi, ii cresti, ii vinzi in decembrie cu 3500 lei. Investitie nu bisnita

| shu7e a răspuns:

Da-i cuiva sa faca munca pentru care tu te-ai inteles sa o faci pentru 600 de lei

| CoCosminn explică:

Am investit in online trading si am luat profit 3000 de lei
Multumesc oricum pentru raspunsuri