| anonim_4396 a întrebat:

A reușit careva să își închidă contul Revolut? Am făcut o plată online cum mi s-a spus pentru a obține acei 50 lei bonus dar nimic. Am nevoie de acest card și pentru alte servicii dar deja mi-am pierdut încrederea, nu pot vorbi cu nici un operator pentru că răspunde un robot la mesaje și tu nu poți scrie care e problema, trebuie să alegi una din variantele pe care ți le dau ei dar dacă nu ți se potrivesc problemei tale, baftă. Cum îmi închid contul, să nu mai am de-a face cu ei?
Funda!

12 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Doar daca esti invitat de cineva (referal link) primesti 50 lei. Trebuie doar sa incarci contul cu minim 50 lei, comanzi cardul iar dupa prima plata primesti cei 50 lei.

Daca nu te-a invitat nimeni nu primesti 50 lei.

| BlueButterfly97 a răspuns (pentru Intruder19):

Am fost invitată de cineva, persoana respectivă a primit bonusul de 50 de lei. Am încărcat contul cu 50 de lei și am făcut 2 plăti online și nimic

| Intruder19 a răspuns (pentru BlueButterfly97):

Eu iti spun in calitate de client revolut de 1 luna, in momentul cand am incarcat, am dat comanda si am facut prima plata am primit instant cei 50 lei si dupa am mai invitat la randul meu cativa prieteni si am primit toti cei 50 lei.

Incearca sa ii contactezi pe cei de la revolut sa le prezinti situatia si vezi ce spun si ei
https://www.revolut.com/en-US/contact-us

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ai fost invitat cum trebuie, plata trebuia sa o faci CU CARDUL FIZIC, nu cu ala virtual. Eu nu am avut nici o problema majora cu Revolut. Daca tot vrei bonusuri, vezi ca Monese da 15 EUR. Si C|_|rve 5 lire sterline, ambele fiind servicii excelente. Eu folosesc toate cele trei si chiar nu am avut probleme.

| BlueButterfly97 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mie mi s-a spus că trebuie să fac o plată online și am făcut după ce am primit și cardul fizic că nu a mers să o fac înainte. Asta a făcut și cel care m-a invitat și la el a fost totul ok

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BlueButterfly97):

Pai pana sa primesti cardul fizic puteai genera unul virtual si sa faci plata din secunda doi.

| BlueButterfly97 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu am știut că pot face asta. Oare din cauza asta să nu fii primit bonusul, că nu am făcut mai repede plata online?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BlueButterfly97):

Depinde cand ai fost invitat si cum a fost miscarea atunci cu bonusurile.

| Furnicuta000 a răspuns:

Scria cineva (nu mai stiu unde) ca a trimis link prietenilor sa se inscrie si astfel primea el de la fiecare 50 lei si cand era vorba sa primeasca vreo 500 lei, i-au inchis contul si l-au pus sa le trimita dovezi cum ca e o persoana reala (gen toate actele posibile chiar si acte bancare) si sa le trimita dovezi cu ce plati a facut el dar si ce plati au facut prietenii lui (toti prietenii lui!) Iar dupa ce a reusit sa faca asta tot nu au vrut sa ii deschida contul. Mi se pare ciudat ca cer atatea informatii si unele chiar aiurea.
In plus gandeste-te cum ar fi sa mergi intr-o tara straina stiind ca ai bani in contul Revolut si sa te trezesti ca ti-l inchide pentru ca vor ei sa stie de unde ai banii de pe card, daca ii poti justifica.

In fine, cauta pe Youtube, gasesti tutoriale cum sa scapi de Revolut (numai in engleza, deci cauta in engleza).

| danbnz a răspuns:

Inca va mirati ca luati tepe pe net... ha ha ha!
Bani moca nu da nimeni nicaieri!

| BlueButterfly97 a răspuns (pentru danbnz):

Te contrazic. Știu mulți care au primit

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru danbnz):

Ba da, insa trebuie sa intelegi DE CE se dau banii aia moca ca sa fii cit mai protejat de tepe. Eu daca am o suta de clienti in magazin si vind produse cu un adaos sanatos, nu ma doare mina ca la al fiecare 100-le sa ii dau un pachet de tigari moca, de exemplu. Si il dau chiar moca, fara sa am nici un interes ascuns.winking