| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am 13 ani și as vrea câteva metode pentru a strânge bani pentru un cadou?happy

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cadou pentru cine? dacă este pentru o altă persoană în afară de părinții tăi te poți oferi să faci tot felul de treburi pentru bani. dacă e pentru unu din părinți, poți adopta aceeași metodă cu cineva din afara casei : alte rude, vecini, prieteni de familie etc.

| Panamax a răspuns:

Cea mai simpla metoda este sa-i strangi intr-o menghina.

| Sekim a răspuns:

Buna
Resell. Cumperi de pe AliExpress sau alte site de genul lucruri în voga care se vând ușor, le iei la preturi mici și crești prețul. Le vinzi le OLX, lajumate, Marketplace Facebook etc și aia e, faci bani ușor. Alte metode nu sunt, cel puțin nu legal. Poți să strângi alocația in fiecare luna.
See youwinking

| Hollyg a răspuns:

Vorbește cu părinții! Încearcă sa faci lucruri diverse pentru care ei te vor răsplăti happy