| Ioana37383 a întrebat:

Am 15 ani si mi-as dori ca in aceasta vara sa pot lucra! Se poate? Daca da, unde?

3 răspunsuri:
| pHantom1976 a răspuns:

Depinde, dar de angajări la firme private nu o să cam ai parte dar poți încerca la locuri de muncă sezoniere sau fast-food, din moment ce ai vârsta de 15 ani nu cred că s-ar complica cineva cu tine ca să fii angajată.

| Ioana37383 explică (pentru pHantom1976):

Nu aveam pretenii de firme private, vreau doar sa am un venit si sa ma pregatesc pentru viitor, sa vad cum e sa nu depind de nimeni ci doar de mine. Eventul as incerca la un mall, dar nu stiu cum sa procedez ca s ajung acolo!

| pHantom1976 a răspuns (pentru Ioana37383):

Eu te inteleg ca doresti un venit independent dar dat fiind situatia rar cam gasesti cat despre treaba cu mall-ul, cauti ce firme au inchiriate spatii in mall (ex. daca in mall este H&M) te informezi daca au post-uri de munca scoase la vanzare si cauti sa vezi daca esti compatibila dupa criteriile lor de angajare sau ii suni si intrebi dupa care se stabileste un interviu.