| Lalala16 a întrebat:

Buna, am 16 ani. La 14 ani mi-am facut un cont bancar (am si card pentru el) a trebuit sa vina si tatal meu sa-l facem, a dat si buletinul lui da nu-mi amintesc daca a dat si numarul de telefon. Intrebarea mea este: El primeste notificare sau este anuntat in vreun fel daca cineva imi baga bani in cont?

Răspuns Câştigător
| AlexMh a răspuns:

In mod normal nu, decat daca are activa optiunea de SMS pentru tranzactii (care se plateste din cate stiu, cel putin la majoritatea bancilor). Eu la ING de ex am Homebanking, dar intru pe aplicatie ca sa vad tranzactiile.