| Nykoleta_Mary_1993 a întrebat:

Buna am a avut un abonament la telekom acum cativa ani si ultimele facturi nu am vrut sa le mai plătesc pentru ca imi încarcă factura. Acum mi.a venit plic acasă sa achit suma de 590 de lei. Chiar dacă eu nu am mai folosit serviciile lor. Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Platesti sau stai asa pana te cheama in instanta (daca ajung pana acolo)

| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica, nu ai vrut sa mai platesi ultimile facturi, ca-ti incarcau factura?
Delicitari, tocmai te-ai ales cu un dosar de rau platinic, iar in termen de 30 de zile, daca nu achiti cei 590 lei, vei fii trimis in judecata si vei fii executata silit.
Mai intai iti vor pune proprire pe salariu, luandu-ti bani din contul bancar.
Daca nu ai salariu, vin acasa si iti iau din casa lucruri pe care le scot la lictatie, ca sa recupereze banii datorati.
In orice caz, daca nu platesti acum suma de 590, ajungi executata de tribunal, fiind nevoita sa platesti si cheltuielile de judecata, probabil ajunnd la sfarist sa platesti vreo 1000 de lei.
Cum ce sa faci? tu inca te mai interbi ce sa faci?
Faci ce este legal si corect: iti achiti facturile restante, de care nu ti-a pasat atata ani, daca nu vrei sa ajungi prin tribunal, executata slit si cu bube in cap, pe viata, ca rau platnic, nemaiputand lua imprumuturi bancare vreodata.