| ella7emma a întrebat:

Buna,am cateva haine si accesorii pe care am nu le mai port si le am de aproximativ 2 luni(blugi lungi si bluze) si nu le-am purtat pentru ca este foarte cald,recent,forma corpului meu s-a schimbat si acele haine nu imi mai vin si vreau sa le vand (am dat destul de multi bani pe ele si nu as vrea sa le donez/dau la rude/prietene). M-am gandit sa fac un cont de Instagram si sa le vand acolo,aici am nevoie de ajutorul vostru, ca metoda de plata ma gandeam sa imi trimita "clientii" bani pe card, la livrarea produsului ma gandeam sa il trimit prin posta romana la adresa data, stiti cumva daca ajunge la "client" acasa/posta/cutia de scrisori(asta daca este si pachetul in dimensiuni mici), costa sa il trimit? In cam cat timp ajunge ca stiu ca posta romana se misca foarte incet? Am nevoie de ceva aprobare? Daca stiti imi mai puteti da cateva detalii? Ma gandeam sa fac niste accesorii handmade si sa le vad pe acelasi cont.
Mersi!

1 răspuns:
| Romeo16101 a răspuns:

Nu se oferă nimeni sa îți trimită bani pe card fara să primească marfa înainte, pentru că e o chestie de neîncredere, tu ai putea foarte bine să primești banii și să nu mai trimiți comanda.
Daca vrei sa trimiți un colet, îl trimiți prin posta cu taxă ramburs, scrii adresa, persoana respectiva va merge la posta din orașul său, va plăti prețul care v-ați înțeles plus taxa poștală, și își va lua coletul iar după și tu îți vei recupera banii tot de la posta (daca tot vrei sa faci chestia asta) posta romana durează cam maxim o săptămână zic livrarea coletului, dar totuși de ce pe Instagram? De ce nu le pui pe OLX? Unde poate vedea mai multa lume care e chiar interesata de chestia asta. Vindeți odată hainele și după vezi daca merita sa îți faci un mic atelier hand-made. succes!