| oalexandra18 a întrebat:

Buna,am dat de o agentie sc kleimss global agenture srl, si as vrea sa plec cu ei in Anglia la ingriitor batrani apoi dupa 2 luni sa ma transfer in meseria mea asistent balneofiziokinetoterapeut. mi-au spus ca nu cer comision, va trebui doar sa imi platesc drumurile si sa am bani dae buzunar la mine macar 300 de lire pana primesc primul salar.momentan sunt in Spania si vreau sa merg in tara sa imi depun actele si sa am interviul final, apoi ar trebui sa merg in Londra cu avionul si din aeroport sa ma descurc doar cu un travel map de la ei pana in leeds, unde o sa am un training de 5 zile stand la un hotel modest platit tot de ei pe care ulterior va trebui sa il platesc din primul salar. stie cineva ceva despre aceasta firma? a mai fost sau mai merge cineva cu ei? pentru ca imi doresc mult sa merg in Anglia sa muncesc si mai ales in domeniul acesta dar, vreau sa fiu si sigura de firma ca voi gasi ce imi spun ei si nu voi ajunge singura pe strazi sa nu am unde dormi sau sa cheltui banii degeaba..sau si mai rau sa ajung pe undeva la prostitutie sau cine stie..sunt o pers serioasa care vrea sa isi intemeieze o familie si am nevoie sa lucru in Anglia pentru ca se plateste mai bine decat in tara, sa imi pot face o casa sa pot fi linistita apoi in tara mea, pentru ca iis satula de strainatate...ma puteti ajuta? va rog mult

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu pricep care este motivul pentru care doresti sa apelezi la un intermediar roman!
Daca cunosti limba engleza si vrei sa lucrezi ca ingrijitor "live-in", apeleaza cel mai renumit furnizor de servicii de ingrijire care te poate angaja --- viziteaza si documenteaza-te(toate sectiunile) de pe site-ul lor :
http://www.helpinghandshomecare.co.uk/......in-the-uk/

p.s. Daca vrei sa profesezi calificat, ca kinetoterapeut, in UK, informeaza-te din link :http://www.rprs.ro/......a-Britanie

| oalexandra18 explică (pentru alessia5158):

Multumesc frumos pentru linkuri voi vedea daca rezolv ceva.

| alessia5158 a răspuns (pentru oalexandra18):

Mult succes!

| oalexandra18 explică (pentru alessia5158):

M-am uitat la linkurile pe care mi le-ai dat dar nu pot afce nimic.eu am terminat postliceala de asistent balneofiziokinetoterapie in 2014 nu am experienta deloc inca,, si la live-in nu vreau eu pentru ca dupa cateva luni as vrea sa imi duc prietenul cu mine sa lucram amandoi sau cel putin sa fie cu mine,, firma aceasta imi ofera posibilitatea sa luycru si fara experienta si ma lasa sa lucru ca si infiermiera la azile.imi va fi greu si inca nu stiu sigur de ei pana acum nu am auzit nimic rau de ei am mai citit comentarii de genu ca au fost pelcati cu ei dar nu stiu, am sa risc.dar multumesc oricum pentru ajutor