| SunnyParrot a întrebat:

Am făcut un împrumut la banca de 2000 de lire in Anglia acum două luni si acum am iar nevoie de bani, mai pot face inca un împrumut de 2000 de lire?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Achita-l pe primul si apoi poti face altul. Cel mai sigur este sa intrebi la banca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si nu crezi ca ei ti ar da raspunsul mai corect decat noi?

| johnnny123 a răspuns:

Asta depinde de bancă, nu putem să-ți răspundem noi. Banca analizează situația ta (familială, materială, profesională) și decide dacă ești solvabil sau este prea riscant să te împrumute.

Dacă ai un job sigur și bine plătit, o meserie foarte căutată sau oferi alte garanții, poți obține un al doilea împrumut fără greutate. Dacă muncești cu ziua la negru și nu oferi nici o garanție, este dificil.