| anonim_4396 a întrebat:

Am folosit cardul brd finance (card de cumparaturi facut la dedeman pentru a achizitiona din magazinele lor) si l-am folosit pentru a crea un cont pe Netflix. Intrebarea e, imi va fi adauga ceva dobanda luna aceasta? Ce se intampla? Trebuie sa platesc ceva lunar pentru prostia asta? (nu mai am de gand sa tin contul, ci doar luna asta)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dobanda se adauga la banii cheltuiti in totalitate, nu la 1 cumparatura.
Evident ca trebuie sa pui toti banii la loc, pana la sfarsitul lunii, fiindca vei avea de platit dobanda, la absolut tot ce lispeste din cont.

| mihai69 a răspuns:

Dobândă, nu. Dar după expirarea perioadei gratuite, Netflix va încasa suma pentru abonament și BRDF o să-ți ceară banii ăia
Dacă înainte de asta închizi contul, și cel de Netflix va fi dezactivat pentru neplată.