| AnneM123 a întrebat:

Buna, am fost la un interviu si luni merg 2 ore in proba, mi s-a zis ca daca nu am experienta voi avea perioada de training, asta ce inseamna? Am inteles de la cineva ca e un act si trebuie sa stau acolo cat spun ei daca semnez? Care e treaba cu trainingul, daca nu imi place, pot renunta?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trainingul înseamnă instructaj. Te învață să lucrezi la ceva ce nu știu. Trainingul este pregătire: de o durata mai lunga sau mai scurta, depinde de complexitatea job-ului.
Training înseamnă pregătire în engleză.

| AnneM123 explică (pentru anonimg):

Pai am inteles ca pregatirea este platita de ei, si daca eu nu stau toata perioada, trebuie sa platesc eu dupa?

| anonimg a răspuns (pentru AnneM123):

Nu vei plăti nimic nici dacă nu vei sta toată perioada. Totuși, nu este bine să-i încurci.

| Andreeush a răspuns:

Înseamnă că ți se va explica ce ai de făcut, te vor pregăti.

| Rd79 a răspuns:

Nu, odata ce ai semnat aia devi sclava lor, si daca vrei sa pleci te pot lega cu lanturi si eventual vinde altei companii.

Pe bune ca intrebi chestii de genul asta?