| BiancaMB a întrebat:

Bună, am o întrebare, daca vreau sa achiziționez un apartament prin rata la dezvoltator si achit un avans de 10 mii si timp de 5 ani in fiecare luna cate 2 mii voi fi scrisa drept proprietar sau mi se va face antecontract?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"eu nu am contract de munca in Romania" - convinge dezvoltatorul că ești bun platnic și n-ai probleme - proprietar vei fi după achitare integrală

| BiancaMB explică (pentru sierra1):

Mersi

| sierra1 a răspuns (pentru BiancaMB):

Să fii iubită

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba l pe dezvoltator el stie, dar apartamentul cu ce bani il i ei faci credit? Vrei apartament in bloc nou construit?

| BiancaMB explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu doresc credit deoarece eu nu am contract de munca in Romania si nu cred ca mi se va acorda nici la prima casa