| RonySeby a întrebat:

Buna!
Am nevoie urgenta de niste bani!
Cum as putea strange?
Funda!+Vot!

5 răspunsuri:
| sebysebyca a răspuns:

Nu-i cheltui!

| Chio9 a răspuns:

Si eu am nevoie...laughing

Duti la amanet un lant, o bratara ceva. Doar cu conditia ca poti face rost de bani sa le scoti.

Du-te in pivnita sau la bunici prin curte cauta fier vechi si du-l.

Cere la un prieten bun si apoi ii inapoiezi.

Du-te in partea cealalta a orasului tau(imbracate mai urat), si opreste oameni mai batrani pe strada si spune-le ca esti din alt judet si ca ai ramas singur pentru ca ai pierdut trenul iar prieteni tai au plecat cu el. Iar u cu bani care i-ai avut ai mancat ceva iar azi noapte ai dormit in gara. Si apoi treci la subiect : nu ma puteti ajuta va rog cu 1 leu sa-mi strang bani de bilet.

Bafta!

| Misspink2000 a răspuns:

E mai bine sa duci telefonul sau laptopul la un amanet pentru asa ceva deoarece iti da mai multi bani pe un laptop (aprox 800-900 lei), decat pe ceva din aur (pana in 500 lei).

| IoNuTz90 a răspuns:

Du-te in fata blocului sau a casei pune pe o masa jucarii, haine ( ceva care nu iti mai trebuie ) si vinde-le.

| aly17allina a răspuns:

Poti cere parintilor sau bunicilor daca ai asa mare nevoie...ei sigur nu-ti vor cere banii inapoi ...In schimb poti sa imprumuti si de la un prieten dar care este de incredere si te poate astepta pana cand ii dai banii inapoi.Bineinteles poti duce la amanet telefoane (sau il poti vinde altcuiva pe bani mai multi) sau bijuterii (din metale pretioase, in caz de nu-ti mai plac sau poti sa le iei cand faci rost de bani, cat de repede posibil).Sau poti sa economiste banii o perioada de timp si altfel nu trebuie sa mai imprumuti. Sper ca te-am ajutat. Funda?