| Miriam04 a întrebat:

Buna!
Am o intrebare. Am facut un transfer bancar si pe chitanta de depunere numerar pe care am primit-o imi este scris numele gresit (mai exact Mariana in loc de Maria) desi CNP-ul, seria si nr-ul buletinului sunt trecute corect.
Este posibil sa fie doar o greseala de redactare a angajatului de la banca care mi-a facut transferul? Se poate sa nu ajunga banii unde trebuie, gen sa ramana blocati in banca?
Mentionez ca IBAN-ul si numele firmei unde am facut transferul sunt corecte pe chitanta.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai facut transfer bancar ci depunere in cont. Banii vor ajunge sigur in contul destinatarului, daca datele acestuia sunt corecte.

| Miriam04 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru corectie. Din curiozitate, ce presupune, mai exact, un transfer bancar?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Miriam04):

Transferul bancar presupune ca atat platitorul, cat si beneficiarul, sa ai ba un cont curent in banca si plata se face, prin ordin de plata, din contul platitorului in contul beneficiarului.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

E doar o greseala de redactare. Banii ajung sigur.