| anonim_4396 a întrebat:

Bună
Am o întrebare, ce părere aveți de site-urile de făcut bani online? mobrog, megatypers, etc.
Sunt serioase, primești ceva? Sau nu?
Mulțumesc!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar nu exista nimic pe gratis, site-urile cu pricina sunt scam-uri.

| NAT0 a răspuns:

Nu există... Deja suntem în 2017 în sula mea și mai credeți că puteți întoarce banii cu lopata stând degeaba...
Cei care fac bani online sunt cei care au un nume greu, precum. google, când cauți ceva, primele două rezultate sunt niște AD-uri, eh. alea sunt reclamele băgate de ei, ei sunt plătiți de la site ul respectivca la un search cu ce cauți tu să ți dea primul rezultat. Mai sunt și alte site uri, dar nu le mai știu deoarece folosesc ad blocker de ceva ani și doar reclamele la google le mai știu.laughing
În rest, tot ce ține de bani făcuți din labă urs, sunt vrăjeli de mințit copiii.

| Cyrano a răspuns:

Banii facuti pe net sunt o minciuna. Multi fac bani prostindu-i pe altii, scriind articole despre cum sa faci bani, iti cer un mic avans si apoi ramai cu nimic. Daca intr-adevar vrei sa faci bani online atunci din programare se pot face.

| Pandhoraa a răspuns:

Personal nu le-am incercat
eu completez chestionare online pe https://www.exprim.ro/ si mi-am primit de fiecare data banii (de fapt bonuri valorice eMAG) cand am cumulat numarul de puncte ncesar

| Voro a răspuns:

Nu exista asa ceva. Nu o sa-ti dea nimeni bani pentru click-uri, reclama sau alte prostii. Chestiile online se fac doar pe baza de contract, nu cu oricine.

| legendarydovah a răspuns:

Se pot face bani daca esti bun intr-un anumit domeniu pe stie-uri ca Upwork, Fiverr sau Freelancer.com, Microworkers si Amazon Mechanical Turk sunt de asemena site-uri legit si serioase insa nu vei trece de maxim 20-30$ (cu microworkers) pe luna si trebuie sa asepti enorm dupa un asa zis 'pin' ce iti va fi trimis prin posta acasa cu Amazon Mechanical Turk pe de alta parte se pot face bani insa doar daca esti acceptat mie mi-a luat 3 luni de incercari pana ce am fost admis. Adfly ar mai fi o posibilitate insa doar daca esti youtuber sau ai cateva mii bune de persoane sa iti dea click pe un anumit link.Eu personal folosesc amazon mechanical turk si fac undeva la 150-200$ pe luna plus cate 20-30$ de pe microworkers insa nu ma intelege gresit stau uneori si 8 ore pe zi sa termin tot felul de 'joburi' cerute pe site. Sper ca te-am ajutat.Mult noroc!

| florinelvis13 a răspuns:

Cel mai bun ti.l recomand pe acesta! http://www.clixsense.com/? 10491605

| florinelvis13 a răspuns:

Salutare pana acum am incercat diferite site-uri care iti promit marea cu sarea dai un click si gata esti un om bogat, nimic adevarat, am incercat clixense, neobux, bux bux etc. am investit bani multi in toate aceste site-uri upgrade, nimic nici un dolar $ sau euro € in plus doar maruntis, mai nou am gasit un site care plateste cu adevarat, sunt foarte multe dovezii de plata http://adiphy.com/invitation/71257881cc954e2c6f4e506d88418da4ac19134f acesta este link-ul.