| luetA a întrebat:

Am o nelamurire. Vreau sa-mi fac un dosar pentru bursa sociala si trebuie sa duc mai multe acte precum:1 Adeverinta de la administratia financiara pentru ambii parinti si student(pentru alte venituri decat salariul ex.venituri din chirii) si 2 Adeverinte de la primarie pe numele ambilor parinti si al studentului pentru atestarea venitului agricol.Eu si parintii mei nu avem venit nici din chirii sau de pe urma unui teren agricol si vreau sa stiu daca trebuie sa duc totusi adeverinte care sa demonstreze asta.Vreau sa stiu daca trebuie sa le pun la dosar sau nu din moment ce nu ma incadrez in cele de mai sus. Ajutati-ma va rog! Multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu aveti nici un fel de venit stiu ca era necesara o declaratie pe proprie raspundere, autentificata de un notar public si nu trebuiau adeverinte de venituri, acestea se duc doar pentru cei care au venituri.

| alessia5158 a răspuns:

Daca SUNT CERUTE, documentele respective trebuiesc depuse la dosar chiar daca tu consideri ca nu este cazul --- alfel, dosarul va fi considerat incomplet.

P.S. alte universitati cer mai multe documente atunci cand este vorba despre o bursa sociala pe motive financiare ( cer "ancheta sociala de la primaria localitatii de domiciliu "!)