| FireAngel a întrebat:

Am primit factura de la engie, iar pe langa suma curenta, imi apare "sold precedent" de la ultima factura pe care AM PLATIT-O! Cum este posibil asa ceva, are cineva idee?

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Așa pățesc și eu mereu cu e-on
E pentru că factura s-a emis inainte sa platesti, si a durat pana a ajuns la tine. Intre timp s-a procesat, dar cand au emis ei factura probabil nu se procesase inca.

| FireAngel explică (pentru MadRaven):

Am inteles, multumesc mult! happy

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai platit dupa ce era deja emisa urmatoarea factura.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Voiam sa scriu acelasi lucru ca, raspunsul cu funda

totusi, sa fii atenta, cand platesti factura sa platesti numai factura curenta, nu si pe aia veche (au solduri diferite) sau sa te duci pana la Engie si sa platesti acolo
altfel, tot nu-i bai, dar practic platesti degeaba in avans