| Anayysss a întrebat:

Buna, am si eu 3 întrebari: din Youtube se face bani?
Cati bani se face din Youtube?
Si-ti baga bani pe card sau ce?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se fac si bani daca ai mii, zeci de mii sute de mii de vizualizari. Normal ca pe card iti vin banii.

| sierra1 a răspuns:

Am auzit că la unii le aduce banii cu sacoșa, pe bune!

| DaniTDCI a răspuns:

Da, se fac bani frumosi din Youtube daca esti popular si ai public.
Banii iti sunt virati pe card daca doresti.
Insa pentru a scoate bani din Youtube ai nevoie de multe vizualizari, like-uri si abonari, iar acestea sa fie constante.

| stefiiii3 a răspuns:

Din Youtube se face bani doar daca ai foarte multe vizioari la videoclipuri si lumea te urmareste constant.
Depinde de la canal la canal, nu este un numar fix, activitatea canalului si a numarului de vizionari conteaza foarte mult.
Da, banii ii primesti pe card daca asa ai cerut.
Mai multe informatii gasesti pe Youtube.

| Eibogu a răspuns:

Desigur ca se fac bani))dar trebuie sa ai un conținut interesant pentru a face urmăritori))))

| erik345 a răspuns:

Pe yt se fac bani atunci cand un om vede un ad la un videoclip pe care l ai facut. cu cat mai multi oameni vad reclame, cu atat bani faci tu mai mult. cred ca faci in jur de 0.3 euro pe reclama. si banii iti vin direct in contul bancar.