| tudoririnaraluca a întrebat:

Am si eu nevoie urgenta de ajutor. Am auzit recent de la cineva ca lucreaza in Photoshop face postere etc...reviste..si face pentru cineva din afara si de asemenea..este platit. Unde as putea sa gasesc si eu un job d egenul asta? Ma pricep sa lucrez in Photoshop...si chiar as avea nevoie.
Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Nu exista un job propriu zis in care sa faci doar asta. In general in domeniul PR si in publicitate se lucreaza mult si cu photoshop-ul (sau cu programe mai bune: vegas, pro shower gold etc) in conditiile in care trebuiesc create campanii publicitare care pot insuma filmulete, postere, afise etc etc. Ai nevoie insa de multe cunostinte de PR (va trebui sa trimiti si comunicate de presa si sa organizezi evenimente). Se castiga extrem de bine insa conteaza mult experienta la angajare dar si studiile (ar fi bine sa ai si masterul terminat pe domeniu).

| AndreeeexD a răspuns:

Pai poti face tutoriale despre Photoshop pe youtube happy Dupa care faci un parteneriat cu youtube gratuit si gastigi bani din subscribe, like, share etc.
Sunt multi care fac asta :o

| TuguiMihai1 a răspuns:

Odesk.com
fiver.com
freelancer.com
guru.com
elence.com
Mult succes

| laura81 a răspuns:

Pentru a lucra pentru firme din strainatate cauta pe google "freelancers"
Caura site-uri de job-uri, creaza-ti cont, expune-ti lucrarile de pana acum, stabileste-ti un tarif si poate vei fi contactat pentru diverse lucrari.

Uite si un site unde gasesti oferte de job-uri de acest fel: http://www.freelancer.com/