| Vlad_Alyna_1992 a întrebat:

Am si eu o curiozitate! Este adevarat ca daca se deschide benzinarie langa case locuite, proprietarul benzinariei trebuie sa plateasca persoanele care locuiesc in apropiere?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Spune-i sa iti dea benzina gratis sau banuti dar stai ca nu suntem im qatar.
Nu primesti nimic aici in tara, de ce ti-ar da cineva ceva? Ei sunt obligati sa respecte niste masuri si sa ptimeasca avize isu daca din acel punct de vedere e ok nu stiu dava mai are relevanta ca este langa case, s-ar putea totusi sa existe o lege care sa arate o distanta minima intre benzinarie si casele de locuit

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Nemessys a răspuns:

De ce ar trebui sa o faca?

| zilog a răspuns:

EI TREBUIE SĂ VINĂ SĂ ÎȚÎ CERĂ ȚÎE ACORDUL DACĂ TU EȘTI VECIN CU EI!
iar in acel moment le ceri cam cât costă casa ta șî o să îti dea banii pe loc cadou.
în Buzău pe strada Transilvaniei există o benzinărie așa între case si un foarte bun preiten din copilărie a cerut 90000 euro șî ășția i-au dat cadou 80 000 euro si gata miroase cam tot timpul putin a benzina in aerul respectiv si a fum de masini si o strada linistita acum a devnit plina de masini
dar omul sa ales cu 80000 euro

| Iote a răspuns:

Nu trebuie sa plateasca, dar trebuie sa ceara acordul. In realitate, nu se intampla asa. La mine in oras este o benzinarie inconjurata de blocuri. Alta, este fix la 4 m de un bloc (doar cat sa intre masinile). Se simte mirosul de benzina/motorina din rezervoare in zilele calduroase. Emana vapori desi se spune ca sunt inchise ermetic. Cu toate astea, nu sunt inchise, nu se iau nici un fel de masuri. Inutil sa spun ca una dintre ele este austriaca.