| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o curiozitate, imi doresc sa imi deschid o afacere daca putem sa spunem asa, vreau sa fac produse cosmetice handmade, de genul, creme, bombe de baie, exfoliante, etc. Iar ambalajele sa fie speciale, pictate manual, ambajale speciale pentru cadouri si tot asa. Sa fie cam totul creat de mine pentru ca mi-ar placea foarte mult.
In schimb vreau sa stiu cum functioneaza legal, din cate stiu, pentru a le vinde legal trebuie sa fiu PFA sau SRL( desi nu cred ca este cazul momentan pentru srl) si sa am aprobare de la ministerul sanatatii pentru a le produce acasa, doar ca nu am 18 ani si nu am cum sa fac asta. Este posibil sa le vand cumva si acum?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Marbea a răspuns:

Poti, la rude, cunostinte, prieteni.