| dan_9324 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare: Detin un apartament cu 4 camere an centru Timisoarei si as avea nevoie sa fac un anprumut an care sa girez acest apartament atii avea idee ce suma miar putea fi acordata(Sunt an italia si nu lucrez cu carte de munca va multumesc anticipat)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate da un raspuns exact, nu spui valoarea apartamentului.
Fiecare banca are reguli proprii privind acoperirea imprumutului cu garantii, dar se poate socoti ca vei primi cca 50-60% din valoarea apartamentului, bineinteles daca indeplinesti si celelalte conditii de creditare.
Dar, dupa cum spui, lucrand fara forme legale, nu indeplinesti prima conditie, aceea de a avea un venit dovedit cu acte, astfel ca vei fi respins din start.
Numai bine!

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

A fost odată când „â" nu exista şi în toate cazurile se folosea „î" inclusiv în construcţiile „eu sunt, noi suntem, ei sunt, ele sunt, voi sunteţi, noi suntem". Se foloseşte şi azi în Republica Moldova. Ceea ce nu a existat niciodată în istoria limbii române e „â" la început, sfârşit sau în cadrul separării din cuvintele compuse. Felicitări, ai reuşit să mă uimeşti. Ignorând astea, jur dacă am înţeles ce ai scris; exprimare mai ilară nu am mai pomenit.

| sorosalina a răspuns:

Buna aceasta informatie ti-o poate ofer numai evoluatorii de la banca de obicei suma este apropiata de pretul apartamentului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la BRD de exemplu pe un fix, e mai ieftin, si intreaba tot ce doresti, nu o sa te oblige sa inchei un contract prin telefon, curaj
http://www.brd.ro/ aici gasesti diverse numere de telefon

| dan_9324 explică:

Bai inpertinentule da de unde si pana unde vii tu sa ma corectezi pe mine esti cea mai proasta cunostinta care poate sa o aiba o persoana uite ca scriu cum vreau si ce vreau ipocritule tare as vrea sa ne gasim sa ma mai corectezii si fata an fata panaramo