| CrisCristea a întrebat:

Am un exemplar al primului numar al ziarului Libertatea de dupa revolutie, primul care a aparut in acele zile. Ma gandeam daca se cauta pentru cumparare si cam ce valoare ar avea? Multumesc!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu e mai valoros ca o Zewa.

| Andreeush a răspuns:

Nu e valoros.

| MagicOneT a răspuns:

Pe internet, preturile oscileaza intre 20 - 100 de lei in functie de vechime si de starea in care se afla. Perioada de 30 de ani nu este chiar asa de "batrana", fapt pentru care nici ziarul nu poate fi considerat vechi.

Ca o paranteza, se colectioneaza, dar nu exista chiar asa multi colectionari, iar singur (ziarul) nu poate fi foarte valoros.