| TheDarkDragon a întrebat:

Buna, am un proiect in care trebuie sa imi deschid un hotel si sa il organizez. Unul din sub puncte imi cere sa scriu de ce buget am nevoie ca sa deschid hotelul si habar nu am ce sa scriu la el. Ma puteti ajuta cu niste chestii care trebuie platite pentru a-l deschide?

8 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

Cati ani ai? E proiect de generala, liceu, facultate? E important sa ne spui pentru a sti cat de precise trebuie sa fie datele. Daca e pentru facultate, ar trebui sa poti gandi singur proiectul...

| TheDarkDragon explică (pentru AlexCristi97):

E pentru facultate, dar am rezolvat deja.

| AlexCristi97 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Asa de curiozitate, la ce buget ai ajuns?

| TheDarkDragon explică (pentru AlexCristi97):

Vreo 24.000 de lei. Dar dupa am realizat ca trebuia doar pentru angajatii de la deshidere, si promovare. Eu am mai adaugat si bauturi si mancare. Crezi ca e cam putin?

| AlexCristi97 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Nu inteleg exact care e cerinta, nici nu sunt in domeniu. Trebuie calculat cat dai pe angajati si promovare doar in ziua deschiderii sau in ziua deschiderii cat costa promovarea si salariul angajatiilor (pe o luna?)?
ce ai acolo inseamna vreo 5000 euro, care e ok pentru promovare si o zi de lucru a angajatilor, daca trebuie calculat cu salariul angajatilor pe luna, 10, 000 de euro vin doar in salariul personalului. (depinde cat de mare e hotelul, dar pentru ceva gen hotel Ibis, lejer se duc 10.000 pe luna pe angajati)

| TheDarkDragon explică (pentru AlexCristi97):

Pai problema e ca cerinta nu e clara, scrie doar deschidere. Deci ma gandesc ca se refera la un fel de eveniment de deschidere, pentru ca un alt subpunct a fost sa facem si invitatii pentru deschidere. Si promovarea la fel trebuie doar pentru deschiderea hotelului.

| AlexCristi97 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Atunci cred ca e ok suma, te-ai incadra

| TheDarkDragon explică (pentru AlexCristi97):

Okay, multumesc!