| anamaria82726 a întrebat:

Am vorbit cu niste prieteni si ne gandeam sa cautam joburi. Fiind elevi, nu prea avem ce face. Si am zis ca hai sa impartim pliante si sa facem niste bani din asta, oricat de putini ar fi. Stiti cum sa gasim asa ceva? Rog raspunsuri serioase, oricat de putini bani ar fi, eu doar vreau sa o ajut pe mama, e singura

7 răspunsuri:
| ALEXICAmarketing a răspuns:

Ce varsta aveti? Va pot invata eu cum sa va gasiti de munca in domeniul acesta.

| ALEXICAmarketing a răspuns (pentru anamaria82726):

Ai pus anunturi pe OLX?
Ai sunta la firmele care au nevoie de distribuitori de pliante?
Vezi sa nu te bagi la carat reviste cu spatele pentru ca iti poti distruge coloana.

| anamaria82726 explică (pentru ALEXICAmarketing):

Pe olx imi dau mesaje aparent serioase oameni, vorbim pe wapp si dupa ma intreaba daca vreau sa am o relatie cu ei...nu ma mai bag pe olx si de sunat, am sunat si oamenii aia habar n aveau ce i cu ei

| Delcatty a răspuns:

Cauta grupuri de promoteri/pliante pe Facebook. Eu stiu de Promoteri, hostess si modele. O sa gasesti destul de repede.

| Cduncfujndf a răspuns:

Ar trebui să ai 16 ani ca să faci asta. Poți să vorbești cu cei de la un supermarket să întrebi dacă au nevoie de persoane care fac asta. Acum depinde și ce magazine ai în orașul tău. EU ți-aș recomanda Kaufland.

| Bonbardieruldeweekend a răspuns:

Poti gasi oriunde, cel mai clar si scurt drum e sa cautati oameni care deja impart pliante, sa ii intrebati daca e usor faza cu actele, poate nici nu e cazul, si incepeti daca va convine, nu te gandii asa, daca un "patron" o sa stie ca ai lucra pentru orice, iti da cei mai putini bani, ca asa e in Romania, nimeni nu are suflet sau minte.
Ca sunteti tineri si nu prea va loveste legea puteti vinde si ceva, in parcuri de exemplu, macar faceti niste bani, mai multi, sau aceeasi dar in timp mai scurt, sau amandoua. Bafta, apuca te imediat happy