| OdetteSs0000 a întrebat:

Bună. Are cineva cont pe Uber și Lime? Eu am avut cardul introdus pe cele două, dar pe un cont care nu a fost al meu. Îmi tot dispar bani de pe cont și mi se percep taxele de două ori. I s-a întâmplat cuiva? Am încercat să contactez Lime, însă ei nu au reprezentați în România, iar mail urile trimise de ei sunt automate. Am tot încercat să iau legătura cu cei de la Uber, dar nu reușesc, nu le găsesc nicio adresă de mail, iar din aplicație nu rezolv nimic. E cineva care a fost în situația mea? Precizez că este vorba de trotinete folosite în București.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"am avut cardul introdus pe cele două, dar pe un cont care nu a fost al meu".
Poate si proprietarul contului foloseste contul, iar atunci taxele se aplica inclusiv pentru el.
Foloseste-ti un cont care este doar al tau!

| Violleta2022 a răspuns:

Suna la banca ta si blocheaza imediat cardul bancar din care ti se trag bani. dureaza 2-3 zile pana il primesti pe cel nou.
Si cere-i bancii sa investigheze sumele trase de ilegal.