| Lexiq a întrebat:

As avea nevoie de un sfat.Visul meu este sa am o afacere(nu sunt foarte sigura cu ce) insa nu sunt sigura daca este tocmai alegerea corecta.Afacerea nu am ales-o intamplator, marea majoritate a rudelor mele sunt afaceristi si au foarte multi bani, insa tatal meu a fost ceva mai diferit si nu a reusit sa aiba si el o afacere patrunzand in patima alcoolului.Cu rudele respective (mai exact matusele si unchii) nu vorbesc, deoarece sunt plecate prin strainatate si is ceva cam fitosi ca na stiti cum este cand ai bani. Credeti ca as putea sa devin si eu chiar daca nu am in sange acest lucru? Sa imi iau gandul de la aceasta idee?

2 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Cunosc persoane cu bani care nu-s fitoase deloc.Se pare ca sunt doar proste rudele tale fitoase.
Trebuie sa alegi un domeniu care iti place si in care detii anumite competente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa stii ce vrei sa faci cu acea afacere... Nu-ti lua gandul, uitate in jur, apoi uitate in tine. Ce-ti place sa faci? Ce stii sa faci?