| DuTzVlAaA a întrebat:

as dori sa devin un Trader, ma poate ajuta cineva pentru inceput? sa imi spuna ce sa cumpara ieftin azi si maine se va vinde foarte scump, de exemplu? Multumesc anticipat!happy

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Pentru asta trebuie sa faci cursuri[cred ca KTD invest organizeaza asa ceva]de traderi.nu poti fi broker pe spot daca nu ai diploma. poti, cel mult sa investesti sau sa speculezi, in nume propriu, dar asta numai daca ai un cont la un SSIF.

| DuTzVlAaA explică:

Voi nu ati priceput ma refer la Trader adica Broker...straight face

| DoctorLove a răspuns:

Eu zic ca obiectele vechi si cu o istorie interesanta se pot vinde mai scump in viitor daca acum le iei la un pret bun.

| AndreiKaze a răspuns:

Decat sa astepti sa se scumpeasca produsele mai bine colaborezi cu o firma care vinde in sistem MLM. Asa castigi diferenta dintre pretul de depozit si pretul de vanzare mult mai sigur. Pe deaspura poti sa-ti dezvolti o structura care sa faca exact ce faci tu. Asta iti va aduce si mai multi bani. Da-mi mesaj pentru detalii.