| Rafael_Craciun_1994 a întrebat:

as dori sa sa-mi dati idei de afaceri mici si afaceri mari.Rog seriozitate! multumesc!

10 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Salut. As dori sa stiu, inainte de a ma hazarda cu informatii din domeniul management & marketing sa stiu daca postul tau e unul serios precum si un buget de care ai dispunehappy.

| Rafael_Craciun_1994 explică (pentru TheAce):

Cum adica daca postul meu este unul serios? un buget n-am, ru m-am gandit la un credit dl banca

| TheAce a răspuns (pentru Rafael_Craciun_1994):

Intreb pentru ca atunci cand vine vorba de branding si brand management precum si proeicte ce deriva din aria aceasta, o sumedenie de oameni imi scriu, constant. Gandeste-te la un domeniu care te pasioneaza, la ce te pricepi si la un buget realist si apoi scriemi. spun buget realist pentru ca vorbeai de imprumut bancar pe care il primesti in functie de venitul tau actual.

| neutrino a răspuns:

Serviciile funerare intr-un sat poate fi o afacere mica, dar intr-un oras mare poate fi o mare afacere, asta daca tinem seama de ceea ce ne ofera viitorul imediat.

| Rafael_Craciun_1994 explică (pentru neutrino):

Aceasta probabil necesita un capital destul de mare...

| neutrino a răspuns (pentru Rafael_Craciun_1994):

Nu foarte mare, dar este destul de sigura!

| PaulMPIC a răspuns:

Afacere mica:magazin, service(intotdeauna vei avea ce repara pentu ca in ziua de azi tara e plina de masini si trebuie sa ruleze si ele numai un schimb de ulei costa 150 lei (50 lei uleiul si 100 lei in buzunar)si cred ca este cea mai mica afacere profitabila), spalatorie...
Afacere mare:Ferma(foarte profitabila), firma(de transporturi, IT...), supermarket...
sper ca te-am ajutat.SUCCES! funda?

| WalterCap a răspuns:

Afacere mica: Vinde limonada
Afacere mare: Vinde 2x mai multa limonada

| Rafael_Craciun_1994 explică (pentru WalterCap):

Intotdeauna se gaseste cate un prost...