| anonim_4396 a întrebat:

Buna as vrea sa deschid o afacere (Italia-Romania)si nu stiu cu ce! Poate ca ma ajutati voi prieteni!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| BigV a răspuns:

Nu fa inchirieri, nu este o afacere buna! Investitia se recupereaza greu. Intr-o afacere buna trebuie sa recuperezi minim 25% din investitia initiala pe an. Am o cunostiinta care face import de la "San Marco" si vinde la preturi mai mari. Nu ii ies doar sume de astea de nimic (150 - 500euro) si pe criza ii ies 30 000 - 45 000 de euro lunar. Inchirierile astea sunt afaceri gandite de oameni cu mentalitate de angajat care vor siguranta, nu profit. Daca nu esti genul de om muncitor fa inchirieri daca vrei sa faci bani "frumosi" si esti dispusa sa muncesti si 12 ore pe zi fa si tu import!

6 răspunsuri:
| Ana_6561 a răspuns:

Cu iarba.

| Cjay a răspuns:

Magazin de haine.
Oricum sa fie ceva special.
Sau un restaurant cu mancaruri din Italia ar fi un profit dar sa nu fie chiar asa scumop oricum daca ai bani deschizi asa ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai sa-ti zic, investeste in Imobiliare, i-ati un apartament sau o garsoniera si da-o in chirie... iti vin lunar niste banutzi frumosi acolo, in jur de 150-500 €, poate si mai mult(depinde de locatie)... ii o afacere care niciodata nu moare

| vlad210 a răspuns:

Eu zic sa deschizi o afacere cu cur*e. :* Merg bine afacerile.

| bitza_2584 a răspuns:

Iti deschizi o afacere in asa fel incat sa iti aduc tie profit, dar care sa fie eficienta si pentru public! un magazin de haine, incaltaminte care sa atraga lumea printr-un un pret mai ieftin si calitate, nu doar made in china! un magazin de produse cosmetice

| ruxirux a răspuns:

Gandeste-te intotdeauna la ceva de care avem nevoie. avem magazine de haine, dar nu prea avem bani pentru ele. avem restaurante dar la fel nu prea avem bani pentru ele. incearca sa te gandesti la ceva care sa mearga, ceva de care avem nevoie orice ar fi, ceva ce nu mai este. asa o sa ai o afacere din care sa scoti profit mai mult timp. gandeste-te la ceva ingenios. da ok poti sa cumperi apartamente dar iti recuperezi investitia foarte greu, plus ca s-a cam terminat cu imobiliarele. au scazut chiriile oameni buni, numai e profitabil.