| Anonim1447799 a întrebat:

BUNA, as vrea sa ma fac reprezentat Oriflame, merita?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un banc.
Reporterul.
- Cum ai reușit să intri în clădirea SRI?
- Sunt agent.
- Fantastic! Dar de care? CIA, FSB, Mossad?
- Nu, Oriflame.
Aveam o fostă studentă, graduate student, doctorandă în State.
Voiam eu (Ce naivă naivă naivitate din partea mea!) să o bag în Amway ( secta sectelor MLM). Și a întrebat ea pe colegii de acolo cum stă treaba cu chestia. Și răspunsul a fost.
- Știi ce, dacă vrei să fim prieteni, hai să schimbăm subiectul, mai bine la mormoni ( ăia care au și un Sfânt Moroni, care vine de la moron, adică tâmpit), s sau la scientologie, cu planeta Nibiru, dar te rog, Amway, nu! Așa e și cu Orifleț, dacă ai talentul să toci la cap, bagă mare, și trage tare, produsele sunt nu rele, dar dacă mergi la mall, găsești la fel la jumate preț.
Dar a propos de MLM, sunt și eu într-unul, un Caritas cu mașini. Conduci cu un leu pe zi plus benzina, pe bune. Mesaj privat și om te fac, adică șofer.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de tine asta.

| Yurisa a răspuns:

Daca nu esti prea ocupat si vrei sa primesti ofeerte la cosmetice, de ce nu? MLM-urile mi se par personal agasante, ca niste secte, dar daca eesti fan produse oriflamee zic ca da