| KimberLyan a întrebat:

As vrea sa-mi deschid un cont bancar dar nu stiu la ce banca este mai convenabil.Stie cineva cam ce banci sunt mai avantajoase? Si pentru a-mi retage banii din cont ar trebui sa-mi fac si card sau este suficient sa am deschis contul? Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.De regula sunt mai avantajoase bancile mai mari, au mai multe unitati, de ex. BCR, BRD-GSG, Raiffeisen Bank, etc.
2.Este bine sa ai si un card, poti face retrageri de la bancomate, in afara programului.