| PrintesaGumitaa a întrebat:

Buna, as vrea sa trimit un parfum prin posta cu ramburs. Imi poate explica cineva cum se procedeaza? Cat as plati pentru transport? Mentionez ca parfumul costa in jur de 70 de lei.

1 răspuns:
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Impachetezi bine intr-o cutie rezistenta,deasupra pui o foaie cu expeditorul si destinatarul(nume, adresa, oras, judet)
Apoi mergi la posta, vei mai avea cateva hartii de completat
Vei plati taxa de greutate a coletului care incepe de la 5 lei+0, 50 bani pe kg.