| radulescudan a întrebat:

Buna, buna!
Am un frate care nu poate veni in tara si va trebui sa plateasca un impozit. As putea sa platesc eu in numele lui? As putea sa ma duc cu o copie de buletin? Ce acte am nevoie ca sa pot plati pentru el? Am nevoie de procura? Cum sa o fac daca el nu e in tara?

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Ce impozit? Daca e vorba de plata anuala a impozitului pe cladiri, masini etc la Directia de taxe si impozite poti plati linistit, sa ai scrisorica aia la tine cu decizia de impunere sau sa stii adresa pentru care vrei sa platesti si numele proprietarului. Daca nu e asta, da mai multe detalii sa stim ce putem sa iti spunem.

| danbnz a răspuns:

Mai multe amanunte ar fi e folos!