| teiuby0 a întrebat:

care stie mai multe detalii despre programul prima casa
as vrea sa fac un credit si nu stiu daca mi-l poate acorda vreo banca. As avea nevoie de 500 mil lei vechi si avem un salariu eu si sotul meu acumulat 2300 lei credeti ca imi va acorda vreo banca?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incercati sa va incadrati la un Credit de nevoi personale care se intinde pe 5-6 ani. Astfel nu veti duce Sabia lui Damocles 30 de ani deasupra capului, astfel incat sa ajunga sa plateasca si copiii Dvs. rate la casa. Programul Prima Casa au majoritatea Bancilor si fiecare concura pentru Clienti buni platnici. Deci cu un istoric bancar bun. La Prima Casa, trebuie sa achitati in avans, plata evaluatorilor( pentru calculul energetic al locuintei, si inca ceva, pentru evaluatorul imobiliar) apoi inca 2000 Ron pentru notar.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Cineva care lucreaza la banca te poate ajuta happy la 50.000 lei rata nu cred ca este fff mare daca te intinzi pe 25-30 de ani.
Mare atentie ca dob sunt fff mici acum dar nu o sa ramana asa.Sunt sanse fff mari ca sa te trezesti cu +50%-100% la rata peste cativa ani sad

| Clausd10 a răspuns:

Am achizitionat si noi o locuinta prin programul Prima Casa. Si am inceput sa batem drumurile in cautarea solutiei cea ma avantajoasa pentru noi. Si din toate bancile, am apelat la serviciile Bancii Transilvania, deoarece ni s-au parut si costurile, si dobanda mai mici decat la alte banci. Plus ca ne-am incadrat destul de bine in cerintele lor cu salariul si s-au si miscat foarte repede. Asa ca, daca nu ati avut probleme cu alte credite
(intarzieri de plata etc), va sfatuiesc sa apelati la ei. Mi-ar face placere sa stiu cum ati rezolvat-o pana la urma. Succes.