| Kati120612 a întrebat:

Buna! Cat castiga aproximativ o ospatarita full time in Craiova? As vrea sa imi caut de lucru si vreau sa stiu la ce salariu as putea sa ma astept.

Răspuns Câştigător
| nukeyly a răspuns:

Ospatarita, e pe minim, dar baccisul poate face diferenta si poate bate medicul in conditii propice.
Ospatarita 2000+4000-baccis_ospatarita doarme linistita
Medic 3000+3000-spagi_medicul de vizat de flagrante
sau de un pacient pe ultima suta, kamikaze-switch, tratat fuserit de DR. CIOMU.

Un medic de familie cu multi pacienti poate trece de 10.000 ron/luna in conditii propice.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Salariul este minim pe economie, dar iei bacsis cel putin inca juma de salariu.

| Mirel4412 a răspuns:

Minimul pe economie sau cu cateva sute de lei mai mult. Esti ospatar, nu medic, nu poti sa ai asteptari mari.