| SuciuElena a întrebat:

Buna, cat câștiga aproximativ un medic român in New York?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, raspunsul lui Dorinel este total eronat, fiindca in America nu esti platit in euro, ci in DOLARI americani. (sa-l iertam, ca-i inca un copil de 16 ani si nu stie prea multe).

Un medic poate avea avea intre 3000 (ca stagiar) si poate ajunge pana la 20.000 dolari americani la spitalele private, in functie de pozitia care o detine, specializarea si experinta pe care o are.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poprul asta nu mai scapa de tarele socialismului! Cum sa intrebi cat castiga un medic? Depinde de multe variabile: experienta, nivel de clinica, nivel de pregatire, specialitate. Doar in socialism erau salariile bine stiute.

Răspuns utilizator avertizat