| IoanaAlina06 a întrebat:

Buna.
Ce afacere ați deschide in aceasta perioada?
Buget 30.000 euro.
Eu fiind Cosmeticiană ????.
Domeniul nu trebuie sa fie neaparat in ceia ce lucrez eu.

9 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

O companie se face in urma unui hobby, bazandu-te pe niste cunostinte acumulate. Daca esti dispusa sa faci orice alta companie inseamna ca inca nu ti-ai gasit vocatia.

| IoanaAlina06 explică (pentru Frank51):

Îmi iubesc meseria și nu as renunța niciodată la ia. O iubesc pur și simplu.
Cred ca nu m-am exprimat destul de bine. Ce afacere se poate face in aceasta perioada de pandemie?
In țara care locuiesc tot ce însemna Cosmetica, saloane, restaurante sunt închise.
Și sunt sigura ca va dura o perioada foarte lunga situația aceasta.

Răspuns utilizator avertizat
| KR0NSTADT a răspuns:

Magazin franciză "La doi pași". Este un magazin de cartier, care merge foarte bine.

| sofiaaaa001 a răspuns:

Salut. cred ca ar fi o idee buna sa iti deschizi un salon de frumsete unde sa incluzi si machiajul, extensiile de gene, micropigmentarea de sprancene, unghiile, coafura etc toate ca servicii ale businessului tau. in felul asta vei avea mai multa "vanzare" sa zic asa plus ca sunt multe persoane care sunt specializate in asa ceva si care probabil ar prefera sa lucreze intr-un salon in loc sa ofere tunsori si asa mai departe acasa.
o zi buna!