| Nimeni20192018 a întrebat:

Ce bănci accepta sa fac imprumut cu salariul de 300 de lei net Lunar? Am 300 de lei lunar pentru ca sunt angajat ca rezervist voluntar la Armata! Sau daca nu acorda imprumut, pot sa fiu garantor cu salariul acesta?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa primesti imprumut de la nici o banca si nici nu poti fi garant, ambele pentru acelasi motiv: salariul foarte mic pe care il ai.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2OG8LQd
Astea sunt asa numitele IFN-uri care au o faima foarte proasta. De la cateva mii de lei imprumutati poti ajunge sa ramai dator si dupa ce ti-au luat casa. Daca intarzii cu o rata, dobanda sare pana la cer desi si dobanda intiala este exorbitanta. Numai ele iti pot da imprumuturi fara adeverinta de venit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca te imprumuta cineva daca nu ai macar salariul minim pe economie. Din acei 300 lei daca mai bagi o rata de minim 100 lei cu ce mai ramai? Daca mergi girant, sa semnezi cum ca altul plateste rata lui si nu o mai plateste banca iti va lua si cei 300 lei pentru ca ai girat. Zic sa nu te bagi in rate si nici sa mergi girant la cine stie ce smecheri. Stiu oameni care au mers giranti si acum platesc ratele altora, aia o luat banii si prostii platesc pentru ca au semnat ca garanteaza plata ratelor. Nu te juca cu ratele. Ai grija de cei 300 lei si nu risca sa ii pierzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ești ca un fel de asistat social cu contract. laughing

| Nimeni20192018 explică (pentru anonim_4396):

Sunt Rezerist Voluntar si am contract, dar sunt Fermier ca meserie din care traiesc, si apropo am gasit imi dau la BCR imprumut pe Baza Subventiilor APIA. Si nu cred ca sunt Asistat Social cu 17.000 de Euro anual din subventii plus banii de pe lapte care se iau lunar si am in jur de 2500 de lei!