| fatmatosun a întrebat:

Ce documente imi trebuie pentru pasaport simplu electronic?
Si ce fel de dosar?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrie destul de clar pe site ul mai.gov

| Andreeush a răspuns:

Eu mi-am făcut anul trecut pasaportul și nu am avut nevoie de nici un dosar.
Mai întâi trebuie să plătești o taxă în valoare de 258 de lei.
Pe lângă chitanța aceea( dovada achitării taxei) mai ai nevoie de buletin și certificatul de naștere.
Când o să te duci să îți faci pașaportul o să ți se facă o poză, o să te pună să semnezi și o să îți dea un bon cu data la care o să te prezinți pentru a îl lua.
Pașaportul o să îl primești după 14 zile.