| BlueeRoss3 a întrebat:

Buna! Cine imi poate spune cat castiga un profesor de desen cu studii? (cu cei 3 ani de pedagogie, facultate si titularizare)? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici:

"Profesor cu studii superioare de scurtă durată și grad didactic I – salariu cuprins între 2.647 și 2.875 lei.
Profesor debutant cu studii superioare de scurtă durată – salariul pornește de la 3.381 și poate ajunge la 3.551 lei.
Profesor debutant cu studii superioare – salariu de 3.712 lei.
Profesor cu studii superioare de scurtă durată și grad didactic definitiv – salariu cuprins între 3.620 și 3.791 lei.
Profesor cu studii superioare de scurtă durată și grad didactic II – salariu între 3.655 și 3.883 lei.
Profesor cu studii superioare de lungă durată și grad didactic definitiv – salariu cuprins între 3.746 și 4.003 lei.
Profesor cu studii superioare de lungă durată și gradul didactic I – salariu cuprins între 3.394 și 4.709 lei.
Pentru profesorii cu studii superioare de lungă durată și gradul II, salariile sunt între 3.857 și 4.227 lei."

https://www.impact.ro/......11718.html

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In jur de 2000 lei!
Dupa ce capata experinta si trec cel putin 5 ani de vechime urca niste trepte si i se mai mareste salariul.

| BlueeRoss3 explică (pentru Violleta2022):

Stiu ca salariul creste atunci când ai niste grade, însă nu cred ca e prima dată chiar cat al unei vânzatoare...hmmm

| MorcovMajestic a răspuns (pentru BlueeRoss3):

Profeorul lucreaza 18 ore pe saptamana, vanzatoarea 40

| BlueeRoss3 explică (pentru MorcovMajestic):

Da ok, dar vânzatoarea nu si a rupt spatele cu cei 3 ani de studiu.

| MorcovMajestic a răspuns (pentru BlueeRoss3):

3 ani de studiu sunt nimic, nu ar trebui sa intre nimeni in invatamant atat de usor

| Violleta2022 a răspuns (pentru BlueeRoss3):

Uite aici:

"Profesor cu studii superioare de scurtă durată și grad didactic I – salariu cuprins între 2.647 și 2.875 lei.
Profesor debutant cu studii superioare de scurtă durată – salariul pornește de la 3.381 și poate ajunge la 3.551 lei.
Profesor debutant cu studii superioare – salariu de 3.712 lei.
Profesor cu studii superioare de scurtă durată și grad didactic definitiv – salariu cuprins între 3.620 și 3.791 lei.
Profesor cu studii superioare de scurtă durată și grad didactic II – salariu între 3.655 și 3.883 lei.
Profesor cu studii superioare de lungă durată și grad didactic definitiv – salariu cuprins între 3.746 și 4.003 lei.
Profesor cu studii superioare de lungă durată și gradul didactic I – salariu cuprins între 3.394 și 4.709 lei.
Pentru profesorii cu studii superioare de lungă durată și gradul II, salariile sunt între 3.857 și 4.227 lei."

https://www.impact.ro/......11718.html

| sierra1 a răspuns:

Te-a păcălit cea de mai sus (sau o fi pe lângă?), profesorii debutanți cu studii superioare au un salariu de 3.712 lei.

https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/salarii-profesori-2022.html

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Un debutant 3700 lei.

| Wr3nch a răspuns (pentru supadeceapa):

Poate la privat. La stat iei 2500, 2700 daca ai si dirigintie.