| Mirabela23maya a întrebat:

cineva vrea sa imi dea o afacere cu un magazin la care are multe datori.ce as putea face eu.as putea schimba firma?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca asa simplu e sa scapi de datorii?

| Mirabela23maya explică (pentru suntserios):

Pai nu stiu de asta intreb.ea are datori ca firma dar la agenti de la care a luat marfa.

| LumiBo a răspuns:

Da, dar degeaba ca accepti si iei si afacerea lui. Acea afacere va continua sa fac gaura si daca o preiei, preiei automat si pierderile. Chiar daca iti deschizi o alta firma pe langa, acest lucru nu te va a ajuta decat daca crezi ca vrei compensa pierderile de pe una cu castigurile de dincolo

| Mirabela23maya explică (pentru LumiBo):

Pai ea are datori la agenti de la care lua marfa si bici marfa nu prea are in magazin...eu dac preiau magazinu si schimb firma nu o mai las pe numele ei? sau nu se poate?

| Salontanul a răspuns (pentru Mirabela23maya):

Schimbarea denumirii firmei nu te ajuta cu nimic. Poti sa cumperi marfa si sa preiei locatia fara actele magazinului si sa-ti faci propria firma. In felul asta scapi de a prelua datoriile. De fapt intai trebuie sa-ti faci o firma si apoi sa prei marfa si locatia.

| Mirabela23maya explică (pentru Salontanul):

Adica sa preiau marfa si sa deschid firma pe numele meu..sa zicem. dupa aia agenti nu vin la mine sa isi recupereze bani?

| Salontanul a răspuns (pentru Mirabela23maya):

In cazul asta, nu. Tu esti cumparator de buna credinta. Adica, te faci ca nu stii de datorii. Dar mai intai deschizi o firma si apoi cumperi.

| Mirabela23maya explică:

Adica? explica