| Rallu29 a întrebat:

Cred ca foarte mulți dintre voi (in special fete/femei) au văzut cel puțin odata ofertele acelea atractive care ne apar mereu pe Facebook, cum ca poți obtine bani "lucrând" la domiciliu pentru diverse firme (de exemplu Farmasi). Credeți in așa ceva? As avea nevoie de cât mai multe detalii legate de subiectul asta.

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

In mod normal totul pare okay. Adevarul este mai complicat, din faptul ca orice job implica acasa sa stai, telefosne, etc.
Ei platesc modest pentru niste servicii pe care tu le faci in mod normal la o suma de baza (1000) pe luna de exemplu. Ei profita de lucrul asta si te platesc aprospe deloc si lor le iese mai mult. Chiar si sunatul sa se ceara un chestionar, ei gastiga de la logistica sau alta firma ce utilizeaza informatia.
Oricum ca rezumat nu prea este rentabil

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vânzările prin telefon presupun o bază de date și profesionalism din partea ta. Să sunio piață rece
(necunoscuți) să reușești un contact telefonic și să și vinzi ceva, doar apoi câștigi.

| Andreeush a răspuns:

Nu prea merită.

| Bizon95 a răspuns:

Poti sa incerci
atat timp cat nu iti cere nimic de platit, nu ai nimic de pierdut, decat timp

insa cum iti cere ceva de platit, RENUNTA INSTANT, este ABSOLUT CLAR CA E TEAPA din cauza ca daca ti-ar lua niste bani ca plata a unor lucruri necesare si corecte, atunci ti-ar lua banii aia din castigurile pe care le faci, dar daca iti cer bani dinaine e clar ca nu exista nici o solutie de facut bani prin ei, iar ei stiu asta asa ca vor sa te fure!

| Justme1997 a răspuns:

Nu faci tu mai mult de 200 lei, e țeapă