| cosmina92 a întrebat:

Cum as putea ca elev, elev de 17 ani sa fac rost de bani pentru un proiect? De exemplu daca as vrea alaturi de alti elevi sa cumpar mancare sau jucarii copiilor dintr-un orfelinat? Daca as vrea sa fac o campanie referitoare la aruncatul gunoaielor? Toate astea necesita bani, bani pe care un simplu elev nu ii are. Deci, intrebarea mea e cum am putea sa facem rost de acesti bani? (stiu ca ii foarte prost formulata intrebarea asta, dar chiar nu am idee cum sa o formulez). Ideea e ca vreau sa fac ceva pentru lumea asta si cand vreau sa ies din casa, sa-mi pun planul in practica realizez ca nu pot. Tin sa va multumesc de acum pentru raspuns. ^_^

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cauti sponsori... destule firme mici si medii ar fi de accord sa sponsorizeze ca le deduc din impozite.

| cosmina92 explică (pentru suntserios):

Pentru asta nu sunt necesare niste acte? Pentru a demonstra ca banii se duc in x directii?

| suntserios a răspuns (pentru cosmina92):

Normal ca e nevoie de acte.

| Edw08 a răspuns:

Nu poti primi bani de afara pentru ca e o acțiune pe care tu o inițiezi. Dar poti vorbi cu cei din scoala ta si cu un profesor sa te ajute sa strângeți bani si sa faceți lucrul asta.
Succes